WYCIECZKI DLA FIRM 5 DNI I WIĘCEJ

Barcelona - 5 dni: od 1790 zł

Wielokulturowe miasto, imponujące budowle gotyckie, słynne dzieła Antonio Gaudiego.

Program wycieczki:
1 dzień:
przelot do Barcelony - stolicy Katalonii, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny lub zwiedzanie w zależności od godzin przylotu, obiadokolacja, nocleg.
2 i 3 dzień:
śniadanie, zwiedzanie Barcelony:
- Kościół Sagrada Familia - miejsce, które zachwyca symboliczną, bogatą architekturą i fantazyjnymi formami, jedno z najsłynniejszych dzieł Antonio Gaudiego
- Park Guel - jedyny w swoim rodzaju, pełen dziwacznych budowli, rzeźb i mozaik
- Domy Gaudiego - genialne, szalone, dziwaczne i falujące
- Wzgórze Tibidabo - wspaniałe widoki na całe miasto i wybrzeże
- Las Ramblas - spacer bulwarami tętniącymi życiem przez całą dobę
- Dzielnica Gotycka - piękne wąskie alejki i historyczne budynki
- Wzgórze Montjuic - pełne zieleni i atrakcji: zamek, stadion Olimpijski
- Stadion Camp Nou - gratka dla fanów FC Barcelona i wszystkich miłośników sportu
Dodatkowe atrakcje:
- Grające fontanny - spektakl na Plaza de Espana, wspaniała gra wody, świateł i muzyki
- Pokaz flamenco - charakterystyczny hiszpański taniec w wykonaniu profesjonalistów
- Oceanarium - olbrzymie akwaria z odtworzonymi warunkami różnych akwenów - najróżniejsze gatunki fauny i flory wodnej, które można oglądać także od spodu
Obiadokolacje, nocleg j/w
4 dzień:  
śniadanie, czas wolny na kąpiel i plażowanie, dla chętnych możliwość zwiedzania z pilotem-przewodnikiem, obiadokolacja, nocleg
5 dzień:
śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.
ZAKWATEROWANIE:  - Hotele ***/**** położone w słynnych kurortach na wybrzeżu Costa Brava (m.in. Callela, Santa Susana, Malgrad de mar), z dogodnym dojazdem do centrum Barcelony. Wygodne i zadbane hotele położone w pobliżu środków komunikacji podmiejskiej/miejskiej, stanowią dobrą bazę wypadową do zwiedzanych atrakcji oraz dają możliwość wypoczynku na plaży. Pokoje 2 osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami.
Wyżywienie: śniadania oraz obiadokolacje
Cena: ok. 1790 zł/os + TFG
CENA ZAWIERA: przelot samolotem, opłaty i podatki lotniskowe, bagaż, transfer z/na lotnisko w Barcelonie, 4 noclegi w hotelu  ***/****, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW, realizację programu, podatek VAT

Budapeszt - Eger - 5 dni: od 990 zł

Niezapomniana podróż. Warto zanurzyć się w gorących źródłach termalnych, spróbować węgierskiej kuchni i tokajskiego win

Program wycieczki:
1 dzień:

wyjazd w godz. porannych, obiadokolacja, nocleg tranzytowy na terenie Słowacji

2 dzień:

Śniadanie, przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wjazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzimy bajkową Basztę Rybacką, z której rozpościera się wspaniały widok na peszteński brzeg Dunaju, neogotycki kościół Macieja, Bramę Wiedeńską, Zamek Królewski, Most Elżbiety. Wjazd na Wzgórze Gellerta – wspaniała panorama Budapesztu.

Fakultatywnie: wieczorny rejs statkiem po Dunaju (nocą oświetlony Budapeszt robi największe wrażenie). Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Budapesztu, Plac Bohaterów, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – malowniczo położony nad jeziorem, Szechenyi Furdo – kompleks basenów termalnych, dzielnica ambasad, przejazd aleją Andrassiego; Opera, Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Parlament, Bazylika św. Stefana. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, objazd Wyspy Małgorzaty. Przejazd do Egeru, spacer po zabytkowej części miasta: bazylika, minaret, Kościół Minorytów.

Wieczór folklorystyczny z obiadokolacją przy muzyce węgierskiej z degustacją wina, wyjazd w drogę powrotną

5 dzień:

Śniadanie w trakcie przejazdu, powrót w godz. popołudniowych

Cena: 990 zł/os. + 10 zł/os TFG

Cena skalkulowana dla grupy 45 os
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem klasy LUX, realizację programu, opiekę pilota i przewodnika, 3 x nocleg w hotelu***, wyżywienie HB: 3 x śniadanie, 4 x obiadokolacje, w tym wieczór folklorystyczny przy muzyce, ubezpieczenie NNW i KL, opłaty drogowe.

CHORWACJA - MEDJUGORIE 10 dni: od 1990 zł

Fantastyczne wybrzeże, szmaragdowe morze, miasta magicznej Dalmacji, skąpane w słońcu wyspy, przepiękny Dubrownik, Trogir i Split z unikalną starówką wkomponowaną w antyczny pałac Dioklecjana

Program wycieczki:
1 dzień:

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd na nocleg tranzytowy.

2 dzień:

Śniadanie, przejazd do Chorwacji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiel w morzu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego KRKA – zobaczymy malownicze kaskady rzeki Krka, 7 wspaniałych wodospadów, pospacerujemy ścieżką z tarasami widokowymi, dla chętnych kąpiel przy największym i najsłynniejszym wodospadzie Skradinski Buk, powrót do hotelu, obiadokolacja, plażowanie, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie TROGIRU - pięknego średniowiecznego miasta otoczonego morzem, spacer wąskimi uliczkami starówki wpisanej na Listę UNESCO, zwiedzanie katedry św. Wawrzyńca.

Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji, zwiedzanie jednej z najwspanialszych zachowanych do dziś rzymskich budowli - Pałacu Dioklecjana wpisanego na Listę UNESCO, powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny na plażowanie i kąpiele, nocleg.

6 dzień:

Śniadanie, wypoczynek nad morzem lub fakultatywnie: całodzienny rejs statkiem do Parku Narodowego Kornati – archipelag 140 malowniczych bezludnych wysp i wysepek, znanych z klifów, wcinających się w morze stromych skał, jaskiń i nieskażonej przyrody. Wspaniałe miejsce do nurkowania i żeglowania, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień:

Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA - najsłynniejszego miasta w basenie Morza Śródziemnego, miejsca o wyjątkowej historii, nazywanego "Perłą Adriatyku", zwiedzanie pięknej kamiennej starówki, wpisanej na Listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami, zwiedzanie klasztoru franciszkanów z XIV w. i najstarszej apteki w Europie, rejs statkiem wokół dubrownickiej starówki i wyspy Lokrum, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień:

Śniadanie, wycieczka do MEDJUGORIE - Sanktuarium Maryjnego w Hercegowinie, ukrytego pomiędzy szczytami gór, miejsca objawień Matki Bożej Królowej Pokoju, do którego ściągają tysiące pielgrzymów z całego świata, czas wolny na kontemplację, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień:

Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego JEZIOR PLITWICKICH, jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park słynie z szesnastu pięknych, niedużych jezior powiązanych 72 wodospadami i figuruje na Liście UNESCO, obiadokolacja, wyjazd do Polski

10 dzień:

Ciepły posiłek w tracie przejazdu, powrót w godzinach popołudniowych

Cena: od 1990 zł/os. przy 45 os. + TFG 10 zł/os

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem, nocleg i wyżywienie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL, opłaty drogowe, parkingi
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CZECHY - AUSTRIA 5 dni: od 990 zł

Praga - Wiedeń - Morawski Kras. Najcenniejsze zabytki Pragi, wiedeńskie pałace, malownicze jaskinie.

Program wycieczki:
1 dzień:

Wyjazd w godz. porannych, przejazd do Pragi, obiadokolacja w trakcie przejazdu, zakwaterowanie w hotelu w Pradze.

2 dzień:   

Śniadanie, zwiedzanie Pragi z przewodnikiem, obiadokolacja w czeskiej restauracji.

Przejazd do Brna, zakwaterowanie w hotelu w Brnie.

3 dzień:

Śniadanie, przejazd do Wiednia, wycieczka objazdowa: Ringstrasse (Opera Wiedeńska - wnętrze, Ratusz, Parlament, Pałac Hofburg, Teatr Dworski), Pałac Schoenbrunn ze zwiedzaniem apartamentów i spacerem po ogrodach, ogrody Pałacu Belvedere, zwiedzanie Starego Miasta: Katedra św. Szczepana, deptaki Graben i Kohlmarkt. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg – wspaniała panorama miasta ze wzgórza z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Obiadokolacja z winem na Grinzingu, nocleg w hotelu w Wiedniu.

4 dzień:

Śniadanie, przejazd w okolice malowniczej krainy Morawski Kras, znanej z niemal tysiąca jaskiń i podziemnych tuneli, zwiedzanie jednej z najatrakcyjniejszych jaskiń - Punkveni, spływ łodzią rzeką Punkvą poprzez malownicze groty. Wjazd kolejką linową nad "Przepaść Macocha".

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 990 zł przy 45 os. + TFG 10 zł/os
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem klasy LUX, 1 x nocleg w hotelu w Pradze, 1 x nocleg w hotelu w Brnie, 1 x nocleg w hotelu w Wiedniu, 1 x nocleg w hotelu w Polsce, wyżywienie; 4 x śniadania i 4 x obiadokolacje, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty drogowe, parkingowe.

Czeskie Perełki - 5 dni: od 1035 zł

Malowniczy Morawski Kras, urokliwe miasta i najpiękniejsze zamki Czech, browar Budvar, Kopalnia grafitu

Program wycieczki:
1 dzień:
Wyjazd w godz. porannych. Przejazd do Czech. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg w hotelu w Brnie lub okolicy.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Morawskiego Krasu – malowniczej krainy znanej z niemal tysiąca jaskiń i podziemnych tuneli, zwiedzanie Jaskini Katarzyńskiej lub jednej z najatrakcyjniejszych jaskiń na Morawach - Punkveni, spływ łodzią rzeką Punkvą poprzez malownicze groty, wjazd górską kolejką linową nad "Przepaść Macocha". Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní - z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO Telcza, zwanego „Morawską Wenecją”, spacer po Starym Mieście z renesansowymi i barokowymi kamienicami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, przejazd do Hlubokiej nad Wełtawą – zwiedzanie neogotyckiego zamku, następnie Prachatice - renesansowe miasteczko, gdzie na uwagę zasługuje gotycki kościół św. Jakuba i średniowieczne fortyfikacje miejskie. Przejazd przez Holaszowice - wioskę wpisaną na listę UNESCO, do Czeskich Budziejowic - kolejnego miasta z listy UNESCO. Na trasie znajdzie się: Plac Przemysława Ottokara II - jeden z największych placów Europy, fontanna Samsona, renesansowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża (punkt obserwacyjny i dzwonnica), Kościół Ofiarowania NMP, mury obronne. Następnie udamy się w odwiedziny do browaru Budvar - zwiedzanie browaru połączone jest z degustacją piwa. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Rozmberk nad Wełtawą - zwiedzanie zamku, który był pierwszą rodową siedzibą rodu Rosenbergów. Przejazd do Czeskiego Krumlova - miasta z listy UNESCO, jednego z najpiękniejszych miast Republiki Czeskiej. Zwiedzanie kopalni grafitu oraz wspaniałego zamku z jedyną w swoim rodzaju kolorową wieżą. To o tym zamku, a dokładnie o malowanym dzbanku z krumlovskiego zamku śpiewała Helena Vondrackova. Spacer uliczkami średniowiecznego miasta: zobaczymy starówkę, XVI - wieczny ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Olsztyna w późnych godzinach wieczornych .

Cena: ok. 1035 zł/os przy grupie 40 os.
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, zakwaterowanie w hotelach**/***, wyżywienie: 4 x śniadania i 4 x obiadokolacje, opiekę profesjonalnego pilota, ubezpieczenie NNW i KL, opłaty drogowe, parkingi
Cena nie zawiera biletów wstępu ok. 1150 czk (tj. ok. 200 zł)

Grecja – Peloponez - 8 dni: od 1590 zł

Peloponez w jesiennych barwach - wycieczka objazdowa; samolot + autokar

Program wycieczki:
1 dzień :
Przejazd na lotnisko w Warszawie, wylot  z Warszawy, przelot  do Aten, przejazd autokarem na północ Grecji do nadmorskiego kurortu Ateńczyków -  Kamena Vourla.  Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny:  spacer lub kąpiel morska. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: 
Śniadanie. Wyjazd do krainy METEORA  - jednej z najpiękniejszych atrakcji turystycznych na świecie. „Wiszące pomiędzy niebem a ziemią Prawosławne Klasztory” (wpisane  na listę UNESCO) zbudowane zostały na wysokich, niedostępnych skałach wapiennych, u stóp dwie malownicze wioski KALAMBAKA i KASTRAKI. Wizyta w pracowni pisania ikon bizantyjskich. Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: 
Śniadanie. Wyjazd w stronę Peloponezu. Zatrzymamy się w TERMOPILACH – miejscu historycznej walki 300 Spartan pod dowództwem Króla Leonidasa przeciwko potężnej armii perskiej. Zobaczymy „Gorące Wrota” -  źródła termalne. Przejazd przez KANAŁ  KORYNCKI – (łączy morze Egejskie z morzem Jońskim) Zobaczymy też od strony Zatoki Sarońskiej zatapiany most stanowiący wrota wejściowe do kanału. Spacer po starym moście widokowym, przyjazd do hotelu na Peloponezie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg w hotelu w Tolo.
4 dzień: 
Śniadanie.  Przejazd do  SPARTY miasta - polis  złożonego na przełomie IX i VIII w. p.n.e. przez Dorów, którego sława nie przeminęła do dnia dzisiejszego.  Przejazd  Mistry  - przytulone do stromych zboczy gór Tajgetu, w zdumiewająco dobrym stanie zachowane miasto bizantyjskie, następnie przejazd do JASKINI DIROU na południu Peloponezu. Zwiedzanie imponującej jaskini zalanej wodą. Rejs łódeczkami pod ziemią – jedyna taka jaskinia w Europie. Powrót do hotelu w Tolo.
5 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Krainy Argolida, przejazd do  MYKEN (wpisane na listę UNESCO) starożytne miasto założone przez legendarnego Perseusza. Zobaczymy twierdzę mykeńską: Cyklopowe Mury Obronne, LWIA BRAMA, SKARBIEC ARTEUSZA zwany Grobem Agamemnona.  Następnie udamy się do pięknego miasta NAFPLION – perełki Peloponezu .Spacer malowniczymi  uliczkami. Powrót do hotelu w Tolo, czas wolny na plażę, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do  EPIDAOUROS  - zwiedzimy teatr z  IV wieku p.n.e (wpisany na listę UNESCO) o  fenomenalnej  akustyce ,  w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych. Następnie pojedziemy na wschodnie wybrzeże Peloponezu na krótki rejs wokół wyspy POROS , powrót do hotelu w Tolo,  wieczorem obiadokolacja, spacery, basen. Nocleg
7 dzień: 
Śniadanie. Do południa czas wolny nad morzem. Przejazd do Aten.  W programie: Wzgórze AKROPOLU, (wpisane na listę UNESCO) ruiny Partenonu, monumentalne Propyleje, Pinakoteka, świątynia Ateny Nike oraz  Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor.  AREOPAG (skąd przemawiał do Greków Św. Paweł Apostoł) Teatr Irodion i Teatr Dionizosa, Agora grecka i rzymska, Stadion Kali Marmaro, starożytny uniwersytet i biblioteka, Katedra katolicka, Świątynia Zeusa Olimpijskiego. Zobaczymy także słynną odprawę wart gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach przy Grobie Nieznanego Żołnierza przed Parlamentem greckim. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Wieczorem spacer po starówce ateńskiej, oraz folklorystyczny WIECZÓR GRECKI z muzyką na żywo w rytmie Zorby w starej greckiej Tawernie, w najstarszej dzielnicy Aten,  z greckim winem i kolacją - greckie przysmaki. Powrót do hotelu w godzinach nocnych
8 dzień:
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i tranzyt na lotnisko w Atenach, przelot do Warszawy.

Cena: 1590 zł/os. + 10 zł/os TFG
Cena zawiera: transport autokarem na lotnisko w Warszawie, transport autokarowy po terenie Grecji, realizację programu, wyżywienie HB, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, opiekę pilota – przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL, wieczór grecki, opłaty drogowe i parkingowe.
Cena nie zawiera: biletu lotniczego

Gruzja 8 dni

Mistyczny kraj wina, legend, gór i niesamowitych widoków.

Jeśli chcecie odkryć dla siebie ten niezwykły kraj: zwiedzić bajeczne góry Wielkiego Kaukazu, wykąpać się w wodach Morza Czarnego, spróbować pysznych dań gruzińskiej kuchni oraz najlepszych win gruzińskich i poznać kulturę tego gościnnego narodu – zapraszamy do Gruzji!

KUTAISI - GORI - UPLISCYCHE - TBILISI - KACHETIA - ANANURI - KAZBEGI -GUDAURI- MCCHETA - KUTAISI- BATUMI - KUTAISI

Dzień 1. Polska – Kutaisi.

Wylot z Polski i przylot do Kutaisi. Przejazd na zwiedzanie Jaskini Prometeusza, położonej ok. 20km od Kutaisi. Zwiedzanie Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie katedry Bagrata z XI w. oraz centrum miasta z wizytą na lokalnym bazarze, na którym zakupić można aromatyczną herbatę, przyprawy i gruzińskie przysmaki. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg (w zależności od rozkładu lotu zwiedzanie tego dnia może być realizowane dnia ostatniego).

Dzień 2. Kutaisi – Gori – Upliscyche – Tbilisi.

Po śniadaniu przejazd do Tbilisi (ok. 5h). Po drodze możliwość odwiedzenia Państwowego Muzeum Józefa Stalina w Gori - za dodatkową opłatą 10 USD/os., wymagane min. 10 osób. Następnie wizyta w Upliscyche, zwanej "Twierdzą Boga". Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Przyjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z regionalnymi potrawami, winem, muzyką na żywo i tańcami kaukaskimi. Nocleg.

Dzień 3. Tbilisi.

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Do największych zabytków miasta należą: m.in.: Sameba – Katedra Świętej Trójcy, znana jako "Budowla Tysiąclecia" i będąca największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości; twierdza Narikala (wjazd na górę kolejką linową), z której rozpościera się panoramiczny widok na Tbilisi; plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego. Spacer klimatycznymi uliczkami starego miasta. W ciągu dnia obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (wymagane min. 10 osób, za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os.): kolacja z winem połączona z nauką gotowania chaczapuri oraz tradycyjnych pierożków chinkali. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4. Tbilisi – Kachetia – Tbilisi.

Śniadanie. Czas wolny w Tbilisi lub możliwość skorzystania z całodniowej wycieczki fakultatywnej (wymagane min. 15 osób, za dodatkową opłatą ok. 40 USD/os.) do regionu Kachetia – słynącego ze swoich tradycji winiarskich. W regionie Kachetia wytwarza się ok. 70% całej gruzińskiej produkcji tego szlachetnego trunku. Wycieczka obejmuje: przejazd ulicą Lecha Kaczyńskiego z przystankiem pod pomnikiem byłego prezydenta, zwiedzanie Bodbe, z kompleksem klasztornym św. Jerzego oraz grobem św. Nino oraz wizytę w urokliwym Signagi „mieście zakochanych” . W trakcie wycieczki lunch z wyśmienitym gruzińskim winem i regionalnymi potrawami. Po drodze podziwianie pięknych krajobrazów Kachetii, nazywanej gruzińską Toskanią (przejazd Tbilisi – Bodbe ok. 3h). Powrót do Tbilisi, czas wolny. Osobom pozostającym w Tbilisi proponujemy skorzystanie z tutejszej atrakcji – łaźni siarkowych (ceny od 3 do ok. 40 lari w zależności od wybranego rodzaju łaźni). Kolacja i nocleg.

Dzień 5. Tbilisi – Ananuri – Kazbegi (Stepancminda) – Gudauri.

Śniadanie. Przejazd w stronę Kazbegi słynną gruzińską drogą wojenną prowadzącą do granicy gruzińsko-rosyjskiej (ok. 3,5h). Po drodze zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri z XVII w oraz twierdzy z dwoma kościołami i widokiem na zalew Żinwali. Trasa wiedzie przez malownicze partie wysokiego Kaukazu. W Kazbegi (głównym mieście regionu) przeprawa samochodami z napędem na 4 koła przez piękne lasy i doliny do kościoła św. Trójcy, znajdującego się na wysokości 2170 m. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie - Kazbeg (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz. Przejazd do hotelu w Gudauri, czas wolny, kolacja i nocleg.

Dzień 6. Gudauri – Mccheta – Kutaisi.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Mccheta (ok. 2h), starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu można zobaczyć wpisaną na listę UNESCO katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Możliwość zakupu pamiątek na lokalnym bazarze. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari (VI w.), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Kutaisi (ok. 3,5h), zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 7. Kutaisi – Batumi.

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Batumi (ok. 3h). Zwiedzanie nadmorskiego kurortu i spacer wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Do największych atrakcji Batumi zaliczany jest tutejszy 8-kilometrowy Park Przymorski, Plac Ery i Plac Piazza, pomniki Ali i Nino usytuowane przy głównym batumskim deptaku. Na miejscu istnieje możliwość wjazdu kolejką gondolową, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (dodatkowo płatna ok. 15 lari/os. w jedną stronę). Czas wolny. Kolacja w postaci tutejszego przysmaku „chaczapuri adżaruli”. Wieczorem pokaz tańczących fontann przy pomniku Złotego Runa i krótkie Batumi by night, nocleg.

Dzień 8. Batumi – Kutaisi – Polska.

W zależności od rozkładu lotu śniadanie lub transfer na lotnisko w Kutaisi (ok. 3h). Powrót do Polski.

Cena: od 2299 zł + TFG

Dodatkowo płatne: wstępy do zwiedzanych obiektów, przejazd autami 4x4 w Kazbegi, obsługę lokalnego przewodnika, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 95 USD, bagaż

Izrael - 8 dni: od 1990 zł

Magia Izraela: Betlejem - Jerozolima - Hajfa - Nazaret - Morze Martwe.

Program wycieczki:
1 dzień: Wylot z Warszawy. Przelot do Izraela na lotnisko w Tel Aviv. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy czyli Ogrodzie Oliwnym (Getsemani). Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień: Śniadanie. Wizyta na Wzgórzu Świątynnym - w starożytności na tym terenie znajdowała się Świątynia Jerozolimska, najświętsze miejsce judaizmu. Obecnie, na wzgórzu mieszczą się miejsca święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale oraz meczet Al-Aksa. Przejście przez dzielnicę Żydowską, możliwość zobaczenia Złotej Menory -  jednego z najstarszych symboli narodu żydowskiego. Według wierzeń, menora symbolizuje krzew gorejący, który ujrzał Mojżesz na Górze Synaj.  Wizyta w Wieczerniku, gdzie według tradycji chrześcijańskiej odbyła się Ostatnia Wieczerza. Zobaczymy również Synagogę Grobu Króla Dawida oraz Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Wizyta w Instytucie Yad Vashem.
Fakultatywnie: wycieczka Jerozolima Nocą (ok. 25 USD) Wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd przez ortodoksyjną dzielnicę Mea Shearim, wizyta pod Knesetem i Menorą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 
4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Cezarei (czas przejazdu ok. 2h). Zwiedzanie starożytnego portu i miasta. Dawny port Heroda Wielkiego został częściowo zatopiony, jednak nadal można podziwiać jego pozostałości, mury obronne, akwedukt, rzymski teatr. Przejazd do Hajfy gdzie zobaczymy efektowne Perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Przejazd do Akki, jednego ze starożytnych miast portowych, spacer ulicami miasta, dla chętnych możliwość zwiedzania pozostałości twierdzy krzyżowców (wstęp dodatkowo płatny). Przejazd do Nazaretu i wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP, jednej z trzech najważniejszych świątyń chrześcijańskich. Wedle tradycji chrześcijańskiej bazylika stoi na miejscu, w którym Archanioł Gabriel miał zwiastować Maryi, iż stanie się Matką Syna Bożego. Wizyta w Kanie Galilejskiej - miejscowości, w której Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu przemiany wody w wino. Obiadokolacja i nocleg.
 
5 dzień: Śniadanie. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim - największym jeziorze słodkowodnym Izraela. Z pokładu łodzi będzie można podziwiać widoki Galilei i Wzgórz Golan. Następnie zobaczymy Górę Błogosławieństw- miejsce tzw. Kazania na Górze. Wizyta w Kafarnaum - historycznym mieście położonym nad Jeziorem Tyberiadzkim. Na koniec wizyta w Galilei - wjazd na Górę Tabor.  Na szczycie znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg.
 
6 dzień: Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe, kąpiel w morzu, możliwość korzystania z leczniczego błota. Przejazd do Jerycha. Widok na Górę Kuszenia, gdzie zgodnie z tradycją biblijną, Jezus w trakcie czterdziestodniowego postu był kuszony przez szatana (możliwość wjazdu, płatne ok. 15 USD/os). Widok na sykomorę Zacheusza. W drodze powrotnej postój na polu widokowym Wadi Qelt, gdzie w dole, wśród wapiennych wzgórz wije się dolina Pustyni Judzkiej. Fakultatywnie: Wycieczka na Masadę - zwiedzanie starożytnej twierdzy Heroda Wielkiego (ok. 65 USD). Obiadokolacja i nocleg.

 7 dzień: Śniadanie. Przejazd do Tel Avivu - śródziemnomorskiej metropolii, która nigdy nie zasypia. Zwiedzanie, odpoczynek na plaży lub spacer wzdłuż promenady. Na koniec wizyta w Jaffie – spacer po miasteczku pamiętającym wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Tel Aviv - Warszawa.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wylot do Polski.

Cena: od 1990 zł/os. + opłata na TFG
Cena zawiera: przelot samolotem z Warszawy do Tel Avivu, transfery na lotnisko, transport autokarowy po terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie HB, opiekę polskojęzycznego pilota i przewodnika ubezpieczenie KL i NNW.
Dodatkowo płatne: bilety wstępu do zwiedzanych miejsc.

Ważne:
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela.
- Stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA). Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich.

Luksemburg - Paryż - Wersal - 6 dni: od 1460 zł

Katedra Notre Dame, Wieża Eiffla, Wersal, Luwr, Montmartre, Plac Pigalle
Program wycieczki:
1 dzień:

Wyjazd w godz. porannych, przejazd przez Polskę, obiadokolacja w trakcie przejazdu. Nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

2 dzień:

Śniadanie, przejazd do Luksemburga, zwiedzanie miasta z pilotem: Plac Konstytucji, katedra Notre Dame, kościół św. Michała, przełom rzeki Alzette, spacer uliczką de la Corniche – najpiękniejszym „balkonem” Europy – fragment dawnej cytadeli, Ratusz, Pałac Wielkiego Księcia, Bulwar Królewski – finansowe centrum Luksemburga. Przejazd do Francji, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie Paryża: Centrum Kultury Pompidou, przejście pod wspaniały budynek ratuszowy, paryski Hotel de Ville, zwiedzanie rozsławionej przez Victora Hugo, Katedry Notre Dame de Paris, zwiedzanie kompleksu Palais de Justice z Conciergerie i Saint Chapelle, przejście przez najstarszy most paryski - Pont Neuf do kościoła parafialnego Luwru Saint Germain l'Auxerrois

Zwiedzanie kolekcji jednego z najbogatszych muzeów na świecie - Luwru, spacer królewskimi ogrodami Tuilleries do Placu Concorde, na którym w czasach Wielkiego Terroru niepodzielnie królowała gilotyna, Muzeum Orsay, spacer najsłynniejszą aleją świata - Polami Elizejskimi do Łuku Triumfalnego upamiętniającego sukcesy napoleońskiej Wielkiej Armii.

Przejazd metrem w okolice Montmartre, spacer po wzgórzu połączony ze zwiedzaniem Bazyliki Sacre-Coeur, przejście na Plac du Tertre, spacer do słynnego kabaretu Moulin Rouge i Placu Pigalle. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, przejazd do Wersalu, zwiedzanie wspaniałego zespołu pałacowo-parkowego wybudowanego z polecenia Ludwika XIV.

Powrót autokarem do Paryża, przejazd na Plac Vendome, przy którym mieści się słynny hotel Ritz oraz ostatnie mieszkanie Fryderyka Chopina w Paryżu, spacer do słynnej Opery Garnier, przejazd na lewy brzeg Sekwany do Kościoła Les Invalides - miejsca pochówku Napoleona I Bonaparte, spacer Polem Marsowym obok Szkoły Militarnej, rejs statkiem po Sekwanie, wjazd na wieżę Eiffela. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, spacer po Cmentarzu Pere Lachaise, miejscu spoczynku m.in. Edith Piaff, Jima Morrisona, Balzaca, Chopina, przejazd na lewy brzeg Sekwany do słynnej Dzielnicy Łacińskiej, spacer Bulwarem Saint Michel, wizyta pod murami Sorbony, jednego z najstarszych na świecie uniwersytetów, wizyta w paryskiej Świątyni Sławy - Panteonie, w którym pochowano m.in. Marię Curie Skłodowską. Obiadokolacja – self service, wyjazd z Paryża, przejazd do hotelu na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

6 dzień:

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, obiadokolacja w trakcie przejazdu na terenie Polski, powrót w późnych godzinach nocnych.
Cena: od 1460 zł + ok. 75 eur (bilety wstępu, metro) +  TFG
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem klasy LUX, realizację programu, 5 x noclegi w hotelach**/*** i 5 x wyżywienie HB, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota-przewodnika, kartę muzealną i bilety wstępu do obiektów; Luwr, Wersal, Łuk Triumfalny, Pałac Inwalidów, wieża Eiffla (II platforma), Muzeum Orsay, rejs statkiem oraz przejazdy metrem, zwiedzanie Luwru z przewodnikiem, zwiedzanie Wersalu z przewodnikiem, słuchawki audio-guide.
Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Rosja: Sankt Petersburg - 6 dni: od 1990 zł

Niezwykłe białe noce...w tym świetle zabytki Petersburga przybierają zupełnie inne formy

Program wycieczki:
1 dzień:
wyjazd w godz. porannych, przejazd do hotelu w Rydze (Łotwa), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
śniadanie, zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, przejazd do Petersburga, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg w hotelu*** w Petersburgu.
3 dzień:
śniadanie, zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów; Gmach Admiralicji, Plac Dekabrystów - Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka, Sobór Kazański, Kościół Chrystusa Zbawiciela „Na krwi”, Muzeum Rosyjskie (z zewnątrz), Pole Marsowe, Nabrzeże Pałacowe, Newski Prospekt, obiadokolacja, dalsze zwiedzanie: Letni Sad, Sobór Smolny, Nabrzeże Arsenału, Dworzec Fiński, wieczorny rejs rzekami Petersburga, powrót do hotelu, nocleg
4 dzień:
śniadanie, zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż, po południu przejazd do miasta Peterhof – byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami, zwiedzanie parku w Peterhofie, obiadokolacja, wieczór folklorystyczny, nocleg
5 dzień:
śniadanie, wyjazd do miasta Puszkin(Carskie Sioło) ze słynnym Pałacem Katarzyny I, w którym znajduje się Bursztynowa Komnata, zwiedzanie Pałacu wewnątrz oraz zwiedzanie Parku, wyjazd w drogę powrotną, obiadokolacja w trakcie przejazdu, nocny przejazd
6 dzień:
powrót w godzinach porannych
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Cena: od 1990 zł/os. +  TFG
Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem klasy LUX, opłaty graniczne, zakwaterowanie: 4 x noclegi w hotelach ***, wyżywienie: 4 x śniadania, 5 x obiadokolacje, opiekę pilota i przewodnika w Petersburgu, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW i KL, słuchawki audio-guide, wizę rosyjską, parkingi

Zamki Bawarii - 6 dni: od 1590 zł

Program wycieczki:

 1 dzień:

Wyjazd  w godz. porannych. Przejazd na nocleg w okolicy Norymbergii.

 2 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie Norymbergii, spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, kościół św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza, zamek cesarski (z zewnątrz). Przejazd do hotelu w okolicy Monachium, zakwaterowanie. Obiadokolacja , nocleg.

 3 dzień:

Śniadanie. Przejazd do słynnego zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego – Neuschwanstein oraz zamku Hohenschwangau. Następnie zwiedzimy neobarokowy pałac Linderhof- ulubiony pałac Ludwika II. Przejazd do Garmisch–Partenkirchen, najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach. Obiadokolacja . Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie największego z zamków Ludwika Bawarskiego, będącego kopią pałacu wersalskiego. Spacer po parku. Następnie przejazd do Salzburga, miasta w Alpach austriackich, zwiedzanie: m. in.: stare miasto, katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, twierdza Hohensalzburg z przepiękną panoramą miasta. Obiadokolacja w bawarskiej piwiarni, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie Monachium m. in.: kościół Najświętszej Marii Panny, miejsce spoczynku królów i książąt z dynastii Wittelsbachów, Stary i Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, Alter Hof – rezydencja Wittelsbachów (z zewnątrz), wejście do najstarszej piwiarni Hofbräuhaus, kościół św. Michała, Stara i Nowa Pinakoteka ze znakomitą kolekcją malarstwa (z zewnątrz). Wjazd na wieżę w Parku Olimpijskim. Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo - ogrodowych w Europie, rezydencji Nymphenburg. Obiadokolacja , nocleg na terenie Czech.

 6 dzień :

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, powrót w późnych godz. wieczornych.

Cena: od 1590 zł

Cena zawiera:  przejazd  komfortowym autokarem , 5 noclegów w hotelach**/***, w pokojach 2 os.  z łazienką, 5 śniadań ( bufet), 5 obiadokolacji,  opiekę pilota-przewodnika,  opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie NNW i KL, słuchawki audio-guide

Dodatkowo płatne: 130 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przeprawa na Herreninsel, bilety komunikacji miejskiej)

Rumunia Szlakiem Drakuli - 5 dni: od 1290 zł

Tajemnicza Transylwania

Program wycieczki:
1 dzień:
Wyjazd w godz. porannych, przejazd przez Słowację, Węgry, obiadokolacja w trakcie przejazdu na terenie Słowacji, nocleg tranzytowy w Zalau na terenie Rumunii
2 dzień:
Śniadanie, przyjazd do Alba Iulia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry św. Michała, w której pochowany jest m.in. Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, przejazd do Sibiu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi budynkami  z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, obiadokolacja i nocleg w Sibiu.
3 dzień:
Śniadanie – szwedzki stół,  zwiedzanie Zamku Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” (wg legendy to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), przejazd do Prejmer, która jest nieomal przeniesiona z XIX w., podziwiać będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), przejazd do Braszowa, zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz  „Czarny Kościół”, w drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników, obiadokolacja z winem rumuńskim przy muzyce, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, warto zobaczyć Wieżę Zegarowa, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycja poświęconą Drakuli; dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, wyjazd z Sighisoary ok. 15:00, obiadokolacja w trakcie przejazdu na terenie Rumunii, nocny przejazd przez Węgry i Słowację
5 dzień:
Obiad w trakcie przejazdu na terenie Polski, powrót w godz. wieczornych
Cena: 1290 zł/os. + opłata na TFG
Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem klasy LUX, 3 x noclegi zakwaterowanie w hotelach***, wyżywienie, 3 x śniadania- szwedzki stół i 3 x obiadokolacje, obiadokolacja biesiadna z degustacją rumuńskiego wina, 1 x obiad, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę profesjonalnego pilota, przewodników, Tour Guide System, opłaty drogowe, parkingowe.

Słowenia - 8 dni: 2090 zł

Słowenia, jedno z najmniejszych państw naszego kontynentu, zwana także Europą w miniaturze, oczarowuje pięknymi krajobrazami. Morze i alpejskie szczyty, urocze miasteczka i fascynujące zabytki. Bajkowe zamki, najpiękniejsze jeziora i słynne Jaskinie Skocjańskie.

Program wycieczki:
1 dzień: wyjazd w godz. porannych, przejazd do Czech, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: śniadanie, przejazd przez Austrię do Słowenii, zwiedzanie stolicy Lublany. Spacer po historycznym centrum: plac Prešerena - główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania - jeden z symboli miasta; Potrójny Most - jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców; Zamek Lublański - doskonały punkt widokowy. Obiadokolacja przy winie i muzyce na żywo, nocleg w okolicach Lublany.
3 dzień: Śniadanie. Przejazd do miasteczka Bled malowniczo położonego nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie. Zwiedzanie wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Słowenii. Ze wzgórza zamkowego roztacza się niezapomniany widok, w pogodne dni doskonale widać stąd najwyższy szczyt Słowenii - Triglav. Zwiedzimy wąwóz Vintgar położony w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego. Przespacerujemy się skalnym wąwozem nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami, wzdłuż rzeki Radovna,  Przejazd do Bohinj, czas wolny nad największym jeziorem Słowenii, leżącym u podnóża Alp Julijskich. Podziwianie wspaniałej scenerii jeziora, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty.  Fakultatywnie:    wjazd kolejką linową na górę (Vogel 11 euro): ze stacji na wysokości 1535 m n.p.m. rozciąga się wspaniały widok na jezioro i alpejskie szczyty. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
4 dzień: .Śniadanie. Wycieczka autokarem wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Przespacerujemy się po zabytkowych starówkach nadmorskich miast, położonych na słoweńskiej części półwyspu Istria, nowoczesnych kurortów, noszących ślady czasów weneckich Koper i Piran - w starożytności pełniący rolę "latarni morskiej". Powrót na obiadokolację i nocleg.
5 dzień: Śniadanie, całodzienny pobyt nad morzem. Fakultatywnie- 35 euro - rejs statkiem po Adriatyku wzdłuż wybrzeża słoweńskiego (z posiłkiem). Powrót na obiadokolację i nocleg.
6 dzień: Śniadanie. Przejazd do jednej z największych atrakcji Słowenii - parku Škočjanske Jamy. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych słoweńskich jaskiń wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cechą charakterystyczną jaskiń są duże komory i korytarze oraz ogromny podziemny kanion, wyżłobiony przez rzekę Reka. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7 dzień: Śniadanie, przejazd do miasta Ptuj - jednego z najstarszych miast Słowenii, sięgającego historią epoki żelaza, stanowiącego ważną osadę w czasach rzymskich. Przespacerujemy się po centrum miasta, gdzie podziwiać będziemy wiele gotyckich, renesansowych i barokowych budowli. Zobaczymy m.in. dawny klasztor Dominikanów (obecnie muzeum), wieżę miejską, ratusz. Następnie: degustacja wina w jednej z miejscowych winnic/ II opcja  wizyta w olejarni i degustacja produktów dyniowych . Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Czech.
8 dzień: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 2090zł /osobę + opłata na TFG

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w hotelach***, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc.
Cena nie zawiera dodatkowych wycieczek fakultatywnych: wjazd na Vogel 11 euro, rejs statkiem 35 euro

Szwajcaria - 6 dni: od 1850 zł

Zurych – Genewa – Berno – Chamonix

Program wycieczki:
1 dzień:
Wyjazd w godz. porannych, przejazd przez Niemcy, zakwaterowanie w hotelu na terenie Niemiec, nocleg.
2 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Wodospad na Renie (10 CHF) – największy w Europie. Następnie przejazd do Zurychu – zwiedzanie Starego Miasta, urokliwych uliczek, spacer „najdroższą” ulicą świata. Nocleg w hotelu w Zurychu/okolicy.
3 dzień:
Śniadanie, przejazd do Berna, spacer po mieście m.in.: Katedra, Wieża Zegarowa, Dom Alberta Einsteina. Przejazd do hotelu we Fryburgu, zakwaterowanie, zwiedzanie miasta m.in.: Katedra św. Mikołaja ze słynnymi witrażami Mehoffera, Ratusz oraz słynne mosty, czas wolny, fakultatywnie dla chętnych; przejażdżka najstarszą zabytkową kolejką szynową napędzaną strumieniem wody, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, przejazd do Gruyeres – znanego ośrodka serowarstwa. Wizyta w wytwórni serów z możliwością zakupu, zwiedzanie uroczego miasteczka. Przejazd tzw. „Riwierą Szwajcarską”. Spacer po Montreux, zwiedzanie najsłynniejszego w Szwajcarii Zamku Chillon (12 CHF). Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Jeziora Genewskiego do Genewy – zwiedzanie miasta m.in.: zegar kwiatowy, pomnik reformacji, starówka oraz Katedra św. Piotra. Wizyta w winnicy połączona z degustacją szwajcarskich win (9 CHF). Nocleg w hotelu w okolicy Chamonix.
5 dzień:
Śniadanie, przejazd do Chamonix, wjazd kolejką linową na Aguile du Midi (ok. 37 EUR)– iglicę skalną w masywie Mont Blanc, czas wolny w Chamonix. Przejazd do hotelu na terenie Niemiec, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 1850 zł/os + opłata na TFG
Cena zawiera: transport autokarowy, 5 x noclegi w hotelach 3*, wyżywienie;  5 x śniadania i obiadokolacje, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL, opłaty drogowe, parkingi. Cena nie zawiera: biletów wstępu

Włochy – 8 dni: od 1690 zł

Perełki Włoch: Asyż– Rzym – Watykan - Florencja

Program wycieczki:
1 dzień:
Wyjazd w godz. porannych, przejazd do Austrii, zakwaterowanie w hotelu, nocleg tranzytowy.
2 dzień:
Śniadanie, przejazd do nadmorskiej miejscowości w okolicy Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem, plażowanie, kąpiele, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka, wizyta w Bazylice - zobaczymy grób św. Franciszka oraz freski mistrza Giotto, pospacerujemy po mieście, przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
godz.7.00 śniadanie, przejazd do Rzymu, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzimy: Koloseum, Łuk Konstantyna, via dei Fori Imperiali, Forum Romanum z Tarasu Widokowego, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny i Plac Wenecki, Kolumna i Forum Trajana, Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna, Pantheon, Piazza Navona, Zamek Anioła, obiadokolacja, nocleg j/w.
6 dzień:
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Watykanu, Audiencja Papieska i/lub zwiedzanie Muzeów Watykańskich, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej, Bazyliki Św. Piotra – zobaczymy najcenniejsze dzieła, m.in. baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła, grób Papieża Jana Pawła II, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień:
Śniadanie, przejazd do Florencji , spotkanie z przewodnikiem, zwiedzimy Bazylikę Santa Croce - miejsce pochówku najznamienitszych Włochów m.in. Michała Anioła, zwiedzimy: Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio  - siedziba rodu Medyceuszy, gotycką katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą Bruneleschiego oraz stojące przy katedrze: Dzwonnicę Giotta (z zewn) i Baptysterium (z zewn), spacer zakończymy na Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników, obiadokolacja we Florencji, przejazd do hotelu, nocleg.
8 dzień:
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, obiadokolacja w trakcie przejazdu, powrót w późnych godz. nocnych

Cena: od 1680 zł/os. + opłata na TFG
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem klasy LUX, opiekę pilota na całej trasie i przewodników w Rzymie, Watykanie i Florencji, zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach***, wyżywienie: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL, opłaty drogowe, opłaty wjazdowe do miast, parkingi

Dodatkowo płatne bilety wstępu: Muzea Watykańskie

MARCO - BIURO PODRÓŻY         ul. Nowowiejskiego 1/lok.103, 10-162 Olsztyn
POLITYKA PRYWATNOŚCI                
Tel.: (89) 5213988 E-mail: biuro@marco.olsztyn.pl